Kafeste Bir Topik

Bopato’yla tanışalı epey uzun zaman oldu. Onların içten, özverili dostluğunu sevdim. Başlarına ne geleceğini hep çok merak ettim. Hele son kitabın kapağını görünce merakım epey arttı: Kafeste Bir Topik. Topik’in Havhav Kardeşliği’nin üyelerinden biri olduğunu biliyoruz. Peki Topik’in kafeste ne işi var?

Anımsarsanız kitabın ikinci cildi olan Özgürlüğe Kaçış’ta, Bobo, Pamuk ve Topik kapatıldıkları hayvan barınağından kaçmanın yolunu aramışlar, sonunda zor da olsa kurtulmayı başarmışlardı. Peki bundan sonrası? Barınaktan çıkıp bir anda kendilerini dışarıda bulan üçlü, yakalanmadan bir araya geldiler mi dersiniz? Topik’in kafeste ne işi var? Yoksaa?..

Barınaktan ayrıldıktan sonra dağılan üçlü, birbirlerine ulaşmanın yolunu ararken Topik kendini Raziye ve Muharrrem’in evinde buluyor. Burada, evin çocukları Sevdican ve Nuri onunla ilgilenmeye başlıyorlar; ama babaları Muharrem durumdan memnun değil. Zaten canı istediği zaman çalışan Muharrem eve bir boğaz daha eklenmiş olmasından rahatsız oluyor. Topik’in cins bir köpek olduğunu öğrenince de onu satmaya karar veriyor.

Öte yandan bir şekilde yolları kesişen Pamuk, Bobo ve Çalı, Topik’e ulaşmanın derdindeler. Bakalım bulabilecekler mi?

Bopato’nun maceraları benim okumaya doyamadıklarımdan. Üçüncü kitabın sonunda ilk iki kitaptaki gibi, olaylar bir sonraki kitapta devam edecek biçimde sonlanmıyor.  Ama benim gönlümden böyle geçtiği için midir bilmem Kavukçu’nun bu macerayı burada sonlandırmayacağını düşünüyorum.

Kafeste Bir Topik

Yazar: 

Resimleyen: 

Yayınevi: 

Yayın Yılı: 

2014

Yaş Aralığı: 

8 - 10

Yaş Grubu: